Březen 2017

Let me help you - 3. díl

28. března 2017 v 23:25 | Stravaganza |  Let me help you
Název: Let me help you
Plánovaný počet dílů: 20 a více
Typ: Hetero
Pár: SasuSaku <3
Upozornění: 18+
Díl: 3.
Slov: 2412

Let me help you - 2. díl

21. března 2017 v 23:13 | Stravaganza |  Let me help you
OMLOUVÁM SE!!!
Za to, že je to tak kraťoučké :( :( Nezlobte se, přísahám, že příště bude delší :3 a vše vynahradím!

Název: Let me help you
Plánovaný počet dílů: 20 a více
Typ: Hetero
Pár: SasuSaku <3
Upozornění: 18+
Díl: 2.
Slov: 1402

Přijímačky na medicínu

20. března 2017 v 14:38 | Stravaganza |  Medicina
Rozhodla jsem se sem dát pár rad k přijímacímu řízení na všeobecné lékařství (nutno podotknout, že já sama jsem se na učení vykašlala a prostě jsem spoléhala na znalosti získané z gymplu - povedlo se, ale byla to pouze náhoda, na níž bych vám doporučovala se nespoléhat). Dostala jsem se na Ostravskou univerzitu, která měla nejsnazší přijímačky ze všech.

Kdy se začít učit na přijímačky?
Řeknu to asi takhle - chcete-li mít jistotu, že se dostanete, už teď je pozdě. Nejlepší je začít pomalu a systematicky už od září.

Jak přijímačky vlastně probíhají?
Jak jistě víte, zkouška se skládá ze tří dílčích testů z biologie, chemie a fyziky. V každém městě je zkouška koncipována jinak:
Ostravská univerzita - zde je zkouška formou tří testů na počítači. Z každého testu můžete dostat 30 bodů, maximum je tedy 90. Minima pro splnění zkoušky a tedy možnosti odvolání jsou: biologie - 19 bodů, chemie - 16 bodů, fyzika - 10 bodů, celkově tedy 45 bodů, což je přesná polovina maxima, ovšem dosáhnete-li výsledku pod 55 bodů, myslím, že je zbytečné posílat i odvolání. Já jsem tehdy na přijímačkách měla 24 bodů z biologie, 23 z chemie a 18 z fyziky, celkově tedy 65. Musím říct, že tohle byl nejjednodušší test ze všech, kterých jsem se zúčastnila.
Palackého univerzita v Olomouci - tady už je klasická zkouška tří testů po 50 otázkách. Celkově můžete tedy dostat 150 bodů. Minimum pro splnění zkoušky činí 20 z každého, tzn. celkově 60. Ani si nepamatuju, kolik jsem měla, zkoušku jsem splnila, ovšem z kapacitních důvodů jsem se nedostala, což vás asi nepřekvapí.
Masarykova univerzita v Brně - pro mne nejtěžší zkouška ze všech. Z každého testu je možno získat 40 bodů, celkově tedy 120. Už si ani nepamatuji minimum, myslím ale, že v Pamatuju si, že jsem celkově měla 58 bodů, což nestačilo ani na splnění minima (hanba mně, já vím).

Jaké materiály použít na učení?
Ostravská univerzita - lékařská fakulta Ostravské univerzity se specializuje na to, že přebírá otázky do testů ze studijních materiálů jiných univerzit (hlavně tedy Palackého a Masarykovy). Takže fyzika - rozhodně čerpejte inspiraci z Testových otázek z fyziky, chemie a biologie, které vydává Masarykova univerzita, biologie - zase pro změnu doporučuji si pořídit 2000 otázek, což vydává Palackého univerzita a chemie - to byl tak nějak mix všeho možného, hodně dotazů na konkrétní rovnice apod. Lepší je té chemii opravdu rozumět!
Palackého univerzita a Masarykova univerzita - typ těchto přijímaček byl obdobný, na Masaryčce čekejte obdobné otázky, jaké jsou uvedeny v Testových otázkách z fyziky, chemie a biologie (dají se sehnat na gaudeamu nebo je také spoustu lidí prodává), na Palackého zase již zmiňovaných 2000 otázek + rychlokurz chemie a fyziky.
Jinak pro všechny fakulty se určitě hodí i Středoškolský přehled chemie a Středoškolský přehled fyziky!

Nějak mě už nenapadá, co víc dodat, proto nabádám vás - budete-li mít jakýkoliv dotaz, neváhejte a ozvěte se Usmívající se

Let me help you - 1. díl

17. března 2017 v 23:24 | Stravaganza |  Let me help you

NEMOŽNÉ!

Ale je to tak - přicházím s prvním dílem, tak snad se bude líbit!!! (a nezapomeňte nechat komentář)

Název: Let me help you
Plánovaný počet dílů: 20 a více
Typ: Hetero
Pár: SasuSaku <3
Upozornění: 18+
Díl:1.
Slov: 2773

SasuSaku

17. března 2017 v 1:09 | Stravaganza |  Sasuke + Sakura

ZDRAVÍM!


Vzhledem k tomu, že se jedná o můj nejoblíbenější pár, rozhodla jsem se sem přidat pár mých oblíbených obrázků + odkazy na skvělé a úžasné příběhy na téma Sakura + Sasuke, které stojí za to si přečíst!
Zítra kolem 12. hodiny můžete očekávat první díl nové povídky Let me help you!

Let me help you - Úvod

15. března 2017 v 23:39 | Stravaganza |  Let me help you
PRVNÍ POVÍDKA TOHOTO BLOGU

Zdravím!

Vítám vás u své první povídky na pokračování! Pro představu - jsem xxletá studentka medicíny, která ve volném čase (a že ho není mnoho) píše příběhy týkající se různých témat. Momentálně se soustředím na povídky z prostředí Naruto/Naruto Shippuden a tak ani tato povídka nebude výjimkou.
Zde jsou úvodní informace k povídce, snad se bude líbit Smějící se


Název: Let me help you
Plánovaný počet dílů: 20 a více
Typ: Hetero
Pár: SasuSaku <3
Upozornění: 18+

Za komentáře budu ráda Usmívající se